Wątroba to narząd odpowiedzialny za odtruwanie organizmu. Zarówno zachodnia, jak i wschodnia medycyna podkreślają kluczową rolę tego organu w utrzymaniu zdrowia. Herbalfan(klik) radzi, jak i kiedy szczególnie powinniśmy zadbać o swoją wątrobę.
Wątroba ma duże możliwości regeneracyjne, o czym wiedzieli już starożytni Grecy. Nie bez przyczyny mitycznemu Prometeuszowi ten narząd wciąż się odradzał, mimo iż codziennie wątrobę wyjadał mu orzeł. Jak wiadomo, w każdym micie jest trochę prawdy. Wątroba jest organem, który każdego dnia ma bardzo dużo pracy. Jako że nasze organizmy są bez przerwy narażone na toksyny, wątroba stara się je regularnie eliminować. Niekiedy niestety narząd ten nie daje sobie rady.
Kiedy trzeba pomóc wątrobie?
Wątrobę powinno się wspierać szczególnie wtedy, kiedy:
-
przyjmujemy duże ilości leków,
-
jemy produkty przetworzone, konserwowane, fast-foody,
-
spożywamy duże ilości alkoholu,
-
nasz układ pokarmowy choruje,
-
cierpimy na chorobę reumatyczną,
-
przebyliśmy choroby dróg żółciowych.
Jak pomóc swojej wątrobie?
Detoksykacja, czyli oczyszczanie z toksyn, jest korzystne dla każdego z nas. Szczególne efekty przyniesie osobom, których dotyczą wyliczone powyżej sytuacje. Ponadto odtruwanie włączane jest podczas terapii różnego typu schorzeń. Detoksykację, do której dobrze jest przystąpić latem, można podzielić na dwa etapy.
Etapy odtruwania wątroby
Faza pierwsza dotyczy działalności zespołu cytochromów, fachowo określanych mianem P450. Jeśli mają one działać bez zarzutu, wówczas potrzebne są im substancje eliminujące wolne rodniki, a zatem… antyoksydanty. Kolejny z etapów ma za zadanie zamienić rozpuszczalne w tłuszczach oraz trudne do usunięcia związki chemiczne w produkty rozpuszczalne w wodzie. Dzięki temu łatwiej będzie je wydalić z organizmu.
Te zioła odtrują Twoją wątrobę
Detoksykację i wsparcie wątroby zapewnimy sobie przyjmując dwa preparaty przygotowane w Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza Sroki w Żywcu. Pierwszy z nich to Hepatobon(klik), zawierający ostropest plamisty – źródło sylimaryny. Ostropest plamisty to roślina chroniąca komórki wątrobowe, łagodzi stany zapalne tego organu, a także działa antyoksydacyjnie. Zioło to zwiększa też wydzielanie żółci, co sprzyja detoksykacji. Ten efekt osiągamy jednak głównie dzięki drugiemu składnikowi, którym jest – neutralizujące toksyny – ziele karczocha. Do Hepatobonu warto dołączyć Apibon(klik), mający w składzie pyłek pszczeli oraz propolis. Pyłek pszczeli obniża podwyższone parametry enzymatyczne funkcji wątroby i odtruwa, wiążąc takie toksyny, jak na przykład metale ciężkie.
Oh my goodness! Awesome article dude! Thank you, However I am having issues with your
RSS. I don’t know why I can’t subscribe to it.
Is there anyone else having the same RSS problems?
Anyone that knows the answer can you kindly respond? Thanx!!