Sokoli wzrok a fitoterapia
Wiele osób skarży się na bóle oczu, ich podrażnienie czy zaczerwienienie. To nic dziwnego – dziś większość z nas nadwyręża wzrok podczas długotrwałej pracy przy komputerze, czytania czy wielogodzinnej jazdy samochodem. Wciąż wzrasta liczba ludzi noszących okulary i martwiących się o stan swojego wzroku. Na szczęście dolegliwościom i chorobom oczu można przeciwdziałać i na długo zachować sokoli wzrok. Z pomocą przychodzi nam między innymi ziołolecznictwo. Herbalfan ma dla Was kilka sposobów na profilaktykę chorób oczu.
Bólów, pieczenia i zaczerwienienia oczu nie powinno się lekceważyć. Objawy te mogą dotyczyć zarówno zmęczenia gałek ocznych, jak i zwiastować chorobę. Dlatego przede wszystkim powinniśmy się udać do okulisty celem zdiagnozowania tych dolegliwości. Tymczasem poniżej przestawiamy krótką charakterystykę roli fitoterapii w chorobach oczu.
Najczęstsze choroby oczu a ziołolecznictwo
Do najczęściej występujących schorzeń wzroku zalicza się bez wątpienia zaćmę. W przypadku tej choroby, zmętnienie soczewki jest następstwem wytrącania się w niej nierozpuszczalnych w wodzie związków białkowych. Powstają one wskutek utleniania ich przez wolne rodniki. Z tego też powodu w ramach profilaktyki zaćmy, należy odpowiednio wzbogacić dietę w antyoksydanty. Zaćma występuje najczęściej u osób starszych, ponieważ wraz z wiekiem ilość antyoksydantów się wyczerpuje. W tym wypadku należy więc spożywać jak najwięcej owoców i warzyw, szczególnie tych w kolorach fioletowym, niebieskim i czerwonym. Znakomitym środkiem ziołoleczniczym wspomagającym leczenie zaćmy jest Oculobon(klilk). To chroniący oczy i wyostrzający wzrok preparat, który zawiera między innymi ekstrakt z owocu borówki czarnej, witaminy antyoksydacyjne, luteinę oraz betakaroten i zeaksantynę. Suplement Oculobon(klik) poleca się także osobom starszym, pacjentom narażonym na uszkodzenie siatkówki, czyli diabetykom, osobom cierpiącym na nadciśnienie lub miażdżycę (grupa ryzyka retinopatii), a także wszystkim tym, którzy pracują przy komputerze i w złym oświetleniu. Dzięki karotenoidom – luteinie i zeaksantynie preparat ten chroni plamkę żółtą. Dlatego Oculobon poleca się również w przypadku ADM, czyli zwyrodnienia plamki żółtej związanego z wiekiem. W przypadku pacjentów cierpiących na ADM zaleca się wprowadzenie do diety szpinaku.
Jak widać, Oculobon zmniejsza stres oksydacyjny i jest preparatem znajdującym zastosowanie w przypadku różnych schorzeń narządu wzroku. Przy wspomnianej już retinopatii Herbalfan zaleca ponadto stosowanie suplementu diety Venobon(klik). Jest on preparatem, który – podobnie jak Oculobon – ma działanie antyoksydacyjne oraz poprawia ukrwienie. Stąd też znakomicie wspiera leczenie jaskry. To również sposób na jej profilaktykę. W końcu wzrost ciśnienia wewnątrz gałki ocznej i ubytki w polu widzenia powodują między innymi wolne rodniki. Dodatkowo wykryto, iż stosowanie wyciągu miłorzębu japońskiego poprawia pole widzenia u pacjentów chorych na jaskrę. Venobon zawiera nie tylko liście miłorzębu, ale też ekstrakt z kasztanowca, który ma wpływ na poprawę krążenia krwi w naczyniach żylnych i włosowatych w siatkówce oka, a dodatkowo łagodzi objawy cery naczyniowej i między innymi wspomaga napięcie żył kończyn dolnych.