Hashimoto – choroba naszych czasów

Hashimoto – choroba naszych czasów

Coraz częściej możemy usłyszeć opinię, że Hashimoto, czyli przewlekłe autoimmunologiczne zapalenie tarczycy, to choroba naszych czasów. Chorych wciąż przybywa, zaś endokrynologia wciąż jeszcze nie opanowała leczenia tego schorzenia. Pacjenci poszukują więc rozwiązań, które sprawią, że trapiące ich objawy ustąpią. Herbalfan pokazuje, w jaki sposób ziołolecznictwo może pomóc przy dolegliwościach występujących przy chorobie tarczycy, jaką jest Hashimoto.

Zachodnia medycyna akademicka wciąż nie zna odpowiedzi na pytanie o to, co jest przyczyną zapadnięcia na chorobę Hashimoto. Sądzi się również, że nie można całkowicie wyleczyć chorej tarczycy, zaś wielu chorych musi przyjmować tyroksynę przez całe życie oraz kontrolować stan narządu i hormonów we krwi.

Objawy choroby Hashimoto

Na początku, w większości wypadków gdy choruje tarczyca, nawet się o tym nie wie. Dopiero z czasem, przy poważniejszym jej uszkodzeniu pojawiają się objawy, które – jak wiadomo – są niejednoznaczne. Osoby cierpiące na Hashimoto borykają się z takimi problemami, jak:

  • przewlekłe zmęczenie,

  • senność,

  • zmienność nastroju,

  • depresja i nastroje depresyjne,

  • kłopoty z koncentracją,

  • marznięcie,

  • suchość skóry, szorstkość, trądzik,

  • wole na szyi,

  • nieuzasadnione tycie.

W przypadku tej autoimmunologicznej choroby tarczycy mogą pojawić się także inne niespecyficzne objawy.

Zioła a leczenie choroby Hashimoto

Co ciekawe, w leczeniu choroby Hashimoto może pomóc fitoterapia. Istnieje bowiem surowiec zielarski, który od wieków stosowany jest w medycynie chińskiej. Wykazuje on właściwości terapeutyczne przy leczeniu schorzeń autoimmunologicznych. Tą rośliną jest korzeń piwonii białej. Ma on niezwykłe działanie – potrafi modyfikować nieprawidłowo funkcjonujący system odpornościowy. Korzeń piwonii białej jest zatem w stanie przyczynić się do naprawy wadliwie funkcjonującego układu immunologicznego. Wiedząc o tym, Laboratorium Medycyny Naturalnej Bonimed w Żywcu stworzyło niezwykły preparat wspomagający leczenie choroby Hashimoto oraz innych chorób autoimmunologicznych. Suplementem tym jest Peobon [klik] zawierający właśnie korzeń piwonii białej oraz między innymi tak potrzebny dla zdrowia tarczycy jod. Peobon [klik] ma w swym składzie ponadto mangan i miedź wspomagające regenerację tkanki łącznej, a także cynk i selen, które wzmacniają włosy i skórę.

W przypadku leczenia chorób tarczycy należy również zatroszczyć się o stan swoich jelit, które wesprzeć może preparat od Ojca Grzegorza Sroki – Gastrobonisan [klik]. Pamiętajmy, że nasze organizmy to niezwykle skomplikowane mechanizmy, stąd też w dążeniu do zdrowia powinno nam towarzyszyć holistyczne spojrzenie na ciało.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *