Pomoc ziół w leczeniu wrzodów żołądka i dwunastnicy

Pomoc ziół w leczeniu wrzodów żołądka i dwunastnicy

Okres jesienny wiąże się z nasileniem dolegliwości u osób z chorobą wrzodową. Wiąże się to głównie ze zmianami hormonalnymi jakie w okresach przejściowych zachodzą w organizmie. Herbalfan ma dla Ciebie propozycję jak dzięki odpowiednim ziołom złagodzić podrażnienia, a nawet zmniejszyć zapadalność na tę chorobę.

Choroba wrzodowa pojawia się wtedy, gdy w żołądku lub dwunastnicy dochodzi do naruszenia równowagi (homeostazy) między czynnikami chroniącymi ściany przewodu pokarmowego, a czynnikami uszkadzającymi. Charakteryzuje się występowaniem wrzodów trawiennych czyli ubytków śluzówki żołądka.

Przyczyną choroby wrzodowej aż u 80% osób, u których powstały ubytki w błonie śluzowej jest zakażenie bakterią Helicobacter pylori. Warto jednak pamiętać, że sama obecność tej bakterii nie oznacza jeszcze choroby. Jedynie 10% osób nią zarażonych ma wrzody. Kolejnymi przyczynami mogą być: przewlekłe stosowanie leków przeciwzapalnych, przeciwbólowych, przeciwgorączkowych (powszechnie określanych NLPZ), palenie papierosów, nadmierne spożywanie alkoholu, zbyt długie przerwy między posiłkami, a także ostre przyprawy.

Najczęstszymi objawami są: ból w dołku podsercowym pojawiający się 1-2 godz. po posiłku (wrzód żołądka), ból pod prawym łukiem żebrowym 3-5 godz. po posiłku, a także w nocy i na czczo (wrzód dwunastnicy), częste wymioty, a zwracane treści przypominają fusy od kawy, nasilone nudności, zgaga i zaparcia. Nieleczone wrzody mogą spowodować krwotok wewnętrzny, zapalenie otrzewnej, niedrożności przewodu pokarmowego i wiele innych zagrażających życiu powikłania.

Jeśli po przeczytaniu tego fragmentu sądzisz, że możesz mieć wrzody nie próbuj się samodzielnie leczyć!!! Udaj się do lekarza pierwszego kontaktu, który skieruję cię do gastrologa, czyli specjalisty od schorzeń i czynności układu pokarmowego. Wrzodów można się pozbyć dzięki konsekwentnej i zwykle długotrwałej terapii lekami syntetycznymi, połączonej z odpowiednią dietą oraz ziołami i produktami pszczelimi.

Pomoc ziół jest nie do przecenienia, gdyż działają przeciwzapalnie i ułatwiają gojenie uszkodzonej błony śluzowej, mają wielkie znaczenie w profilaktyce choroby wrzodowej. To właśnie one w sposób wielokierunkowy zwiększają barierę chroniącą błonę śluzową układu pokarmowego przed uszkodzeniem. Suplementacja diety w chorobie wrzodowej obejmuje stosowanie preparatu Gastrobonisan – napar z 1 saszetki 2-3 x dziennie i Apibon 1-3 x dziennie po 1 kapsułce. Profilaktyka jest szczególnie wskazana w okresie jesieni i wiosny. Zastosowanie Gastrobonisanu i Apibonu nawet 1 x dziennie pomoże zmniejszyć zapadalność na chorobę wrzodową ponieważ ten właśnie zestaw ziół, pyłku pszczelego i propolisu łagodzi podrażnienia błony śluzowej żołądka i dwunastnicy oraz wspomaga trawienie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *