Alergia wziewna – czas temu zaradzić!

Alergia wziewna – czas temu zaradzić!

Alergeny wziewne w polskim klimacie pojawiają się od przedwiośnia i trwają tak aż do jesieni. Tymczasem alergików, szczególnie w ośrodkach miejskich, przybywa. Zobacz, jak możesz poradzić sobie z przykrą dolegliwością jaką jest alergia wziewna, która – gdy nie jest leczona – może doprowadzić do astmy. Herbalfan zna sposób, by sobie z nią poradzić!

Czy jestem alergikiem?

Badania pokazują, że mniej więcej co 20 lat liczba alergików się podwaja! Ma to związek z dużym zanieczyszczeniem powietrza, które od kilku lat jest zmorą Polaków i osłabia nasze systemy immunologiczne oraz drogi oddechowe. Alergikiem zostać można w każdym wieku – niektóre uśpione alergie z dzieciństwa mogą się aktywować. Jeśli więc Twojemu dziecku lub Tobie towarzyszy intensywny katar, miewasz ataki kichania, świąd, bóle głowy i problemy z koncentracją, męczący suchy kaszel bez pozostałych objawów przeziębieniowych, podrażnienie spojówek, powinieneś udać się do poradni alergologicznej i wykonać testy. Prawidłowa diagnostyka jest w tym przypadku bardzo istotna, ponieważ bagatelizowanie nawracających katarów siennych może doprowadzić do rozwoju astmy oskrzelowej.

Pyłki roślinne a alergia wziewna

Problem osób cierpiących na alergię wziewną zaczyna się od przedwiośnia, kiedy to zaczynają kwitnąć drzewa, choć – co ciekawe – nie mają wtedy liści. W lutym i marcu pyli olcha, w kwietniu zaczynają brzoza i leszczyna. Maj przynosi problem z pylącymi trawami, w lecie zaś kwitną zboża. Od lipca do września pyli bylica. Jesień to także trudny czas dla alergików. Poza roślinami, pylą również grzyby, rozwija się pleśń, dają się we znaki roztocza. Dodatkowo zimą można mieć problem z alergią, gdy przy odkręconych kaloryferach uczula kurz domowy.

Zioła Ojca Grzegorza i profilaktyka – pomoc przy alergii wziewnej

Jednym z najskuteczniejszych ziołowych preparatów pomagających w leczeniu alergii i zwalczających jej objawy jest olej z czarnuszki – popularnej na świecie i w Polsce przyprawy. Dlatego Herbalfan poleca jeden z suplementów z apteczki Ojca Grzegorza Sroki, czyli Alerbon. Preparat Alerbon zawiera właśnie olej z czarnuszki siewnej, który działa przeciwzapalnie, a także hamuje kurczliwość mięśni tchawicy oraz jelit. Dodatkowo łagodzi on reakcję zapalną dróg oddechowych, co stanowi zbawienne działanie dla alergików. Suplement Alerbon, jak wynika z wieloletniej praktyki Centrum Medycyny Naturalnej Bonimed, może wspomóc nie tylko pacjentów cierpiących na alergie wziewne, ale też osoby chore na alergie pokarmowe, skórne oraz astmatyków. Warto dodać, że Alerbon wspiera trzustkę w jej prawidłowym funkcjonowaniu. Poza przyjmowaniem Alerbonu i stosowaniem się do wskazówek lekarza prowadzącego, pamiętajmy, by podczas leczenia starać się eliminować alergeny ze swojego otoczenia. Dlatego pozbądź się zbierających kurz ciężkich dywanów czy zasłon, staraj się wietrzyć mieszkanie czy dom wieczorem, kiedy alergenów jest mniej w powietrzu. Nie wybieraj się na spacer na łono przyrody, gdy wiesz, że pylenie alergenu jest w danym momencie najsilniejsze.

Jeśli jesteś zainteresowany/a oryginalnymi produktami Bonimedu – kliknij w poniższy link:

https://herbalfan.pl/product-pol-30-Alerbon.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *