Czystek – zioło, które trzeba znać

Czystek – zioło, które trzeba znać

Napar z czystka od pewnego czasu bije rekordy popularności. Dlatego też wielu pacjentów zastanawia się czy rzeczywiście picie czystka jest tak korzystne? W jakiej postaci powinno się przyjmować czystek? Na te i inne pytania dotyczące tej rośliny odpowiadają specjaliści z Herbalfan.

Herbata z czystka a jej właściwości

Picie czystka w formie herbaty ma bez wątpienia walory smakowe oraz prozdrowotne. Czystek w takiej formie wykazuje działanie antyoksydacyjne, o czym mówi się wszem i wobec. Czystek może również zapobiegać rozwijaniu się wirusów i zapadaniu na tego typu infekcje. Okazuje się jednak, że ta forma przyjmowania czystka nie pozwala na pełne wykorzystanie możliwości tej rośliny. Jak więc osiągnąć maksymalną korzyść pijąc czystek? Sprawdź poniżej!

Czystek w kroplach przynosi największe korzyści

Okazuje się, że czystek najpełniej działa w momencie, gdy będziemy go stosować w formie kropli. By wydobyć z tego ziela najwartościowsze dla nas substancje, trzeba zrobić z niego nalewkę na bazie alkoholu. W tego typu nalewce z czystka znajdują się nie tylko substancje, które możemy przyjąć w formie naparu, ale też takie, które nie rozpuszczają się w wodzie. Należy do nich olejek eteryczny.

Dlaczego czystek w kroplach?

Czystek uważany jest za skuteczne narzędzie przydatne w profilaktyce antywirusowej i antybakteryjnej. Dowodem na to miały być badania przeprowadzone w 2009 roku na grupie 300 osób cierpiących na choroby górnych dróg oddechowych, u których roślina ta miała przyspieszyć powrót do zdrowia. Uznano wówczas, że zioło to wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwwirusowe. Istnieją także przesłanki ku temu, że ma ono wpływ na leczenie boreliozy, bowiem naukowcy dowiedli, że zawarty w nim olejek eteryczny hamuje rozwijanie się bakterii z grupy borellia. Badania przeprowadzono jednak jedynie in vitro. Nie wiemy zatem, jakie czystek ma w tym zakresie działanie na żywy organizm. Jak widać, nie mamy pewności co do pełnych możliwości tej rośliny. Możemy jednak przypuszczać, sądząc po przeprowadzonych dotąd badaniach oraz po składzie chemicznym tego zioła, że czystek wspomaga system immunologiczny i wzmacnia system obronny organizmu przy infekcjach. Stąd też pacjentom cierpiącym na boreliozę Herbalfan rekomenduje spożywanie czystka w formie kropli. W tej formie przyjmujemy też bioaktywne substancje, które nie rozpuszczają się w wodzie, lecz w alkoholu. Nie zapominajmy przy tym o jego działaniu antyoksydacyjnym. Zioło to wspomoże nasze ciało w walce z wolnymi rodnikami, działając antynowotworowo, chroniąc komórki i tkanki przed uszkodzeniami.

3 thoughts on “Czystek – zioło, które trzeba znać

  1. Czy wiesz, że tworzysz ciekawe i oryginalne treści, wkład jaki wnosisz w społeczność blogową zasługuję na podziw i szacunek,trzymaj tak dalej i nie zasypiaj gruszek w popiele. Dzięki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *