Jak uchronić się przed jesienno-zimową depresją?

Jak uchronić się przed jesienno-zimową depresją?

Lato już za nami. Dla nikogo nie jest tajemnicą, że jesień i zima pogarszają nastrój, a nawet przyczyniają się do depresji. Brak promieni słonecznych, coraz krótsze dni, szarość – wszystko to wzmaga depresyjne odczucia, szczególnie u osób, które mają do nich skłonności. Zobacz porady od Herbalfan, jak radzić sobie z jesienną i zimową depresją!

Co wpływa na depresję?

Poza warunkami atmosferycznymi, pogodą, porami roku, na rozwój depresji mają wpływ także inne czynniki. Są to między innymi pewne osobiste predyspozycje danego pacjenta, który może być bardziej niż inni narażony na zapadalność na tego typu choroby. Czynnikiem wywołującym depresję może być ponadto życie w samotności, z dala od przyjaciół i rodziny. Naukowcy zauważyli bowiem, że osoby samotne umierają wcześniej niż te żyjące w związkach. Ponadto pesymistyczne nastawienie do życia może narazić nas na wystąpienie depresji.

Depresja i zdrowotne konsekwencje

Skutkami depresji są: wycofanie się z życia towarzyskiego i społecznego, odczuwanie smutku, przygnębienia, brak energii i woli życia, brak apetytu, zmęczenie, apatia, brak radości z życia. Osoby cierpiące na depresję tracą możliwość cieszenia się z rzeczy, które do tej pory dawały im szczęście. Długotrwała depresja może doprowadzić nawet do samobójstwa! Dlatego przy długotrwałych i silnych stanach depresyjnych należy koniecznie skorzystać z pomocy specjalisty. Depresja ma też wpływ na zapadalność na różne dolegliwości, w tym na choroby serca. Na przykład depresja pozawałowa to stan, który – zdaniem kardiologów – niesie ryzyko wystąpienia kolejnego zawału serca.

Jak leczyć depresję?

Depresję leczy się w sposób standardowy w poradniach psychologicznych, w poważniejszych zaś wypadkach u psychiatrów. Istnieją także inne, alternatywne metody leczenia depresji, takie jak chociażby terapia śmiechem, który ma zbawienny wpływ na polepszenie parametrów biochemicznych mózgu. Pomocna będzie tu także fitoterapia. Doskonale sprawdzą się takie zioła, jak wspomagający dobry nastrój korzeń zeń-szenia czy ziele dziurawca.

Zioła Ojca Grzegorza w walce z depresją

Żeby poprawić sobie nastrój i pozbyć się pierwszy symptomów jego spadku Herbalfan zaleca stosowanie preparatu Depribon(klik). Zawiera on wspomniane ziele dziurawca, które pomagają zachować dobry nastrój i zdrowy sen. Ma on również w swym składzie korzeń zeń-szenia, pomocny przy utrzymaniu witalności oraz prawidłowego stanu umysłu i ciała.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *