Fitoterapia a zapalenie stawów

Fitoterapia a zapalenie stawów

Reumatoidalne zapalenie stawów, czyli RZS, to przewlekła choroba układowa. Wymaga ona nie tylko ruchu, ale i odpowiedniej diety oraz suplementacji. O sposobach Ojca Grzegorza Sroki na zapalenie stawów piszą specjaliści z Herbalfan.

RZS to schorzenie, które najczęściej dotyka kobiety. Okazuje się, że na zapalenie stawów chorują one nawet trzy do czterech razy częściej niż mężczyźni. Najczęściej pacjenci zapadają na tę chorobę między 40 a 50 rokiem życia. Podczas leczenia bardzo ważnym elementem terapii jest właściwa dieta oraz odpowiednia suplementacja, co potwierdza opinia 1/3 chorujących, którzy zgłaszają, iż ich dolegliwości warunkuje spożywana żywność. Do produktów nasilających objawy zalicza się potrawy mięsne z wieprzowiny i wołowiny oraz rośliny z rodziny psiankowatych, na przykład pomidory. U niektórych pacjentów samopoczucie pogarsza się po spożyciu truskawek czy czekolady. Jak nietrudno się domyślić, osoby cierpiące na RZS powinny wystrzegać się jedzenia pokarmów, na które są uczulone, bowiem spożycie ich nasila objawy.

Dieta przy reumatoidalnym zapaleniu stawów

Już wiemy, iż ta choroba reumatoidalna wymaga od pacjenta żywieniowej dyscypliny. Zdaniem specjalistów i większości chorych, największe korzyści przynosi tu dieta wegetariańska lub przynajmniej redukcja spożywanego mięsa. Jeśli pacjent musi spożywać mięso, zaleca się jedzenie ryb bogatych w cenny kwas Omega3. Z tłuszczy roślinnych wyjątkowe korzyści przyniesie oliwa z oliwek.

RZS a suplementacja

Przy reumatoidalnym zapaleniu stawów Herbalfan zaleca stosowanie preparatów mających działanie antyoksydacyjne. Dzieje się tak dlatego, ponieważ schorzenia z tej grupy mają charakter zapalny. Wszelkiego typu zapalenia zwiększają ilość wolnych rodników, które panoszą się po organizmie chorego, pogarszając jego stan zdrowia. Zwiększa to między innymi zapadalność na choroby układu krążenia.

Zioła Ojca Grzegorza pomocne przy zapaleniu stawów

Pacjenci cierpiący na RZS powinni stosować suplementy chroniące chrząstkę stawową, a także preparaty przeciwzapalne. Skuteczne w tym wypadku są takie substancje jak: korzeń hakorośli, glikozamina czy kora wierzby. Wszystkie te elementy zawiera Artrobon(klik) w kapsułkach. Poza tym produktem, Herbalfan zaleca również zewnętrzną ochronę, czyli stosowanie Reumobonisolu(klik) – ziołowego płynu do masażu. Jeżeli stan zapalny się zaostrzy, pomocne będzie zażywanie preparatu Grypobon w kapsułkach(klik), który zawiera ekstrakt z lipy i wspomnianej już kory wierzby, zwanej ziołową aspiryną. Wszystko to skutecznie uśmierzy ból stawów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *