Fitoterapia dla aktywnych

Fitoterapia dla aktywnych

Aktywność fizyczna i prawidłowe odżywienie ma wielki wpływ na zdrowie człowieka w każdym wieku. Aktywność fizyczna to nie tylko uprawiane sportu, odnosi się ona także do każdego rodzaju ruchu związanego z codziennymi czynnościami.

W czasie wysiłku fizycznego przyspiesza praca serca i oddech, pojawia się uczucie ciepła, a organizm wykazuje wiele potrzeb. Musi on być wzmacniany oraz regenerowany. Działanie ziół zapewnia nam właśnie wzmocnienie oraz szybszą regenerację. Dzięki nim nasza aktywność fizyczna jest efektywniejsza.

Pierwszym preparatem, który osobom aktywnym poleca Herbalfan jest Vitalbon(klik). Zawiera on w swym składzie między innymi ekstrakt z tarczycy bajkalskiej, która wspomaga odnowę komórek. Jest ona w stanie odbudować tracone w trakcie podziałów komórkowych końcówki chromosomów. Od osób uprawiających amatorsko sport można usłyszeć opinie, że stosowanie Vitalbonu poprawia wydolność fizyczną nawet o 20%.

Drugim preparatem naturalnym, który jest zalecany osobom aktywnym, a także starszym odczuwającym osłabienie swojego organizmu jest Koenzym Q10(klik). Jest on niezbędny do funkcjonowania naszych komórek – bierze udział w procesie wytwarzania w nich energii, dotlenia je oraz chroni przed utlenieniem. Ilość koenzymu w naszym organizmie zmniejsza się z wiekiem, jego niski poziom powoduje uczucie zmęczenia. Dlatego Herbalfan zaleca osobom uprawiającym sport oraz osobom starszym suplementacje diety Koenzymem Q10

Trzecim polecanym preparatem jest Artrobon(klik). Zawarty w nim siarczan glukozaminy oraz ekstrakt z korzenia hakorośli wspomaga utrzymanie prawidłowego funkcjonowania stawów obwodowych i kręgosłupa. Chroni chrząstki stawowe, a między innymi stawów kolana przed uszkodzeniami. Artrobon może być stosowany jako uzupełnienie diety u osób ze zwyrodnieniem stawów oraz jako naturalny środek przeciwbólowy.

Czwartym bardzo wyjątkowym preparatem jest Mumio-Bon(klik). W jego skład wchodzi złożona substancja mineralna zwierająca około 38 pierwiastków chemicznych, która w sposób naturalny wypływa ze skał w górach środkowej Azji. Dowiedziono na przykładach, że o 1/3 przyśpiesza zrost kostny po przebytych złamaniach czy operacjach. Mumio-Bon wpływa regenerująco również na inne tkanki naszego organizmu.

Aktywność fizyczna – ćwiczenia, uprawiane sportu oraz prawidłowa dieta budują pozytywne nawyki. To wszystko sprzyja zachowaniu zdrowia do późnych lat, pamiętajmy o tym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *