Po usunięciu pęcherzyka żółciowego

Po usunięciu pęcherzyka żółciowego

Pęcherzyk żółciowy to narząd gromadzący żółć, którą produkuje wątroba. Jedną z najważniejszych jego funkcji jest dozowanie żółci do przewodu pokarmowego w takich ilościach, w jakich jest nam ona w danym momencie potrzebna. Co więc dzieje się w organizmie po usunięciu pęcherzyka żółciowego i jak w tej sytuacji utrzymać go w dobrym zdrowiu? – na te pytania odpowiada Herbalfan!

Co się dzieje w organizmie po utracie pęcherzyka żółciowego?

Gdy tracimy pęcherzyk żółciowy, nasz organizm zostaje pozbawiony organu, który – niczym mały komputer – oblicza, ile potrzebujemy w danym momencie żółci w przewodzie pokarmowym. Jeśli nie mamy tego organu, żółć wpływa do dwunastnicy w sposób nieregularny, niezależnie od tego, czy potrzebujemy jej mniej, by strawić węglowodany, czy więcej, by przetrawić tłuszcze. Ponadto żółć, która spływa wprost do układu pokarmowego, ma gorszą jakość, nie jest zagęszczona (za co odpowiedzialny jest pęcherzyk).

Utrata pęcherzyka żółciowego a stan zdrowia

W związku z powyższym niestety strata pęcherzyka może powodować problemy trawienne, a także problemy z wchłanianiem witamin A, D, E oraz K. Z tego powodu osoby, którym usunięto pęcherzyk żółciowy powinny zadbać o suplementację tych witamin oraz stosowanie preparatów usprawniających trawienie. Pamiętajmy przy tym, że niewłaściwy proces trawienia może wpłynąć na powstawanie takich schorzeń jak nadwaga, zaparcia, refluks dwunastniczo-żołądkowy czy bóle głowy.

Zioła Ojca Grzegorza przy usunięciu pęcherzyka żółciowego

Herbalfan poleca suplementację sprawdzonymi naturalnymi witaminami z apteczki Ojca Grzegorza Sroki z Żywca. Należą do nich – stanowiąca zestaw tokoferoli oraz tokotrienoli – Witamina E Ojca Grzegorza [klik] i Witaminy D3 + K2 (MK7) Ojca Grzegorza [klik]. Z kolei gdy chcemy usprawnić trawienie oraz pozbyć się przykrych dolegliwości spowodowanych jego niedomaganiem, możemy zastosować używany w Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza Gastrobonisan [klik], który szczególnie poleca się osobom cierpiącym na refluks, wrzody lub u których wykryto ryzyko pojawienia się tych schorzeń. W przypadku zaparć warto stosować dodatkowo preparat Regulobon [klik] spożywany z wodą, sokiem lub jogurtem. Tego typu ziołowa suplementacja pomoże wyregulować pozbawiony pęcherzyka żółciowego organizm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *