Chcesz mieć piękne włosy i paznokcie? Zioła mogą ci pomóc!

Chcesz mieć piękne włosy i paznokcie? Zioła mogą ci pomóc!

 

Marzysz o pięknych, mocnych włosach i paznokciach? Zadbaj o siebie od wewnątrz!  Zioła mogą ci pomóc! Żadna zewnętrzna pielęgnacja w postaci odżywek czy balsamów nie przyniesie takich efektów, jak prawidłowa dieta i odpowiednie dostarczanie organizmowi witamin i mikroelementów. Herbalfan pokazuje, jakie substancje ziołowe sprawią, że Twoje włosy i paznokcie będą zdrowe, mocne i zachwycające!

Nie od dziś wiadomo, że to właśnie w substancjach roślinnych znajduje się najlepiej przyswajalny krzem – jeden z najważniejszych budulców organizmu. Ma on kluczowy wpływ między innymi na wygląd naszych włosów i paznokci. Przy odpowiednim utrzymaniu poziomu krzemu w organizmie włosy i paznokcie stają się sprężyste, mocne i nie łamią się. Jednak, jak się okazuje, krzem jest jednym z tych pierwiastków, które trzeba suplementować. Sprawdźmy, dlaczego.

Co potrafi krzem?

Krzem ma wpływ na bardzo wiele aspektów funkcjonowania ciała ludzkiego. Uczestniczy on w tworzeniu włókien kolagenowych w organizmie, a – jak wiadomo – zdrowe włókna kolagenowe wpływają na elastyczność i jędrność skóry oraz mają wpływ na przeciwdziałanie starzenia się. Dzięki stosowaniu krzemu możemy więc przyspieszyć naprawę uszkodzonej skóry, błon śluzowych, a także naczyń krwionośnych. Warto dodać, że z pomocą tego pierwiastka macierz kostna staje się mocniejsza, stąd też krzemu używa się w profilaktyce osteoporozy. Krzem stosuje się też przy profilaktyce i leczeniu miażdżycy tętnic, ponieważ zwalnia on odkładanie się lipidów w naczyniach krwionośnych, jak i stężenia nasyconych kwasów tłuszczowych we krwi.

Czy i kiedy krzem należy suplementować?

Ponieważ krzem przyswajany jest przez nas w ograniczonej ilości, należy stale dbać o jego suplementację. Dzieje się tak dlatego, ponieważ obecnie produkowana żywność jest do tego stopnia przetworzona, że poziom krzemu w naszej diecie często jest bliski zeru. W polskich warzywach również wykazano niemalże brak tego pierwiastka, o który nie musieli się martwić jeszcze nasi dziadkowie. Stąd też Herbalfan zaleca suplementację krzemu każdemu – nie tylko, by nasze włosy, paznokcie i skóra były piękne, lecz też w celach profilaktyki zdrowotnej.

Zdrowe włosy i paznokcie a zioła Ojca Grzegorza

Najpopularniejszym ziołem zawierającym krzem jest skrzyp. Nic więc dziwnego, że stanowi podstawowy składnik preparatów z apteczki Ojca Grzegorza Sroki – Dermobon [klik] i OrganicKrzem [klik]. Dermobon wzmacnia i odżywia włosy oraz skórę i paznokcie nie tylko dzięki zawartości krzemu, ale też z pomocą witamin z grupy B: B1, B2, B3, B5, B6, B12 oraz C, E, cynku, selenu, jodu i miedzi, która wpływa na prawidłową pigmentację skóry i włosów. Dermobon przyjmujemy w kapsułkach, zaś OrganicKrzem w formie odwaru. Warto przy tym mieć świadomość, w jaki sposób najlepiej jest pozyskać krzem z ziół. Nie należy ich zaparzać jak herbaty, lecz robić z nich odwar, który przygotowuje się gotując saszetkę ziół przez ok. 20 minut. W ten oto sposób organiczne związki OrganicKrzemu przedostają się do odwaru – do wody trafia ośmiokrotnie więcej prozdrowotnych związków tego pierwiastka niż dzieje się to podczas zwykłego parzenia. Pamiętajmy przy tym, że stosowanie suplementów Dermobon [klik] i OrganicKrzem [klik] wspomoże też nerki, zadziała odtruwająco, zapobiegnie infekcjom dróg moczowych oraz kamicy nerkowej. Dodatkowo Dermobon zadziała antyoksydacyjnie dzięki zawartości manganu, miedzi, selenu i cynku.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *