Fitoterapia i medytacja, czyli jak rozjaśnić swój umysł

Fitoterapia i medytacja, czyli jak rozjaśnić swój umysł

Wiele osób pragnie utrzymać swój umysł stale na najwyższych obrotach. To jednak nie zawsze się udaje, na co wpływają przeróżne czynniki: stres, zmęczenie, upały, a także choroby. Dlatego tak ważne jest, by wspomagać nasz mózg. Herbalfan radzi, jak to zrobić!

Dla tych, którzy pracują w lecie

Lato to wymarzony czas na odpoczynek. Nie zawsze jednak mamy możliwość z niego skorzystać w tym okresie. Często nasze urlopy są krótkie, niekiedy zaś przyznaje się je nam w innych miesiącach w roku. Bardzo wysokie temperatury czy chęć odpoczynku sprawiają, że umysł nie chce z nami współpracować…

Przed egzaminami

Niezależnie od tego, na jakim etapie rozwoju jesteśmy, chcemy jak najlepiej zdać egzaminy: gimnazjalny, maturalny, sesję, testy rekrutacyjne czy sprawdzenie kompetencji w pracy. Niektórzy z nas pracują zmianowo, również w nocy lub – jako zawodowi kierowcy – próbują utrzymać koncentrację na stałym poziomie. Co oczywiste, stosowanie specyfików, takich jak napoje energetyzujące itd., by poprawić sprawność mózgu i pamięć, nie wpłynie korzystnie na nasze ciało i umysł. Zobaczmy, jakie są naturalne sposoby, by sobie pomóc.

W apteczce z ziołami Ojca Grzegorza, czyli jak pomaga ziołolecznictwo

W takich sytuacjach możemy sięgnąć po naturalne substancje roślinne, które usprawnią chłonność umysłu. Na przykład owoc guarany połączony z żeń-szeniem – jak dowodzą australijskie badania naukowe – wspomaga pamięć i koncentrację (badani młodzi ludzie po podaniu suplementów po 6 godzinach osiągali wyższe wyniki w testach pamięciowych). Substancje te miały wpływ też na orientację przestrzenną, precyzję wypowiedzi oraz sprawność podejmowania decyzji. W związku z tym Herbalfan poleca dwa znakomite preparaty od Ojca Grzegorza Sroki. Pierwszym z nich jest Activbon [klik]. Zawiera wspomnianą kombinację: korzeń zeń-szenia oraz guarany. Drugi z nich to Memobon [klik], który dzięki zawartości liści miłorzębu japońskiego poprawia ukrwienie mózgu, pamięć oraz koncentrację. Z pomocą zawartego w Memobonie zeń-szenia poprawi się nasza witalność, wydolność psychofizyczna, a także ustabilizuje się poziom cukru we krwi. Memobon [klik] ma w sobie też magnez, który zmniejsza uczucie zmęczenia, utrzymuje prawidłowy metabolizm energetyczny w ciele i poprawia funkcjonowanie układów mięśniowego i nerwowego.

Medytacja oczyszcza umysł

Suplementację naturalnymi metodami warto wspomóc technikami medytacyjnymi. Medytację znają wszystkie kultury. Coś, co było znane przez wieki, dziś potwierdzane jest z pomocą naukowych pomiarów. W Thomas Jefferson University badano zakonnice, które praktykowały medytację chrześcijańską. Modlitwa o charakterze medytacji poprawiała ich funkcje poznawcze mózgu o ok. 10-15%. Naukowiec prowadzący badania, doktor Andrew Newberg, wykazał dzięki tomografii emisyjnej pojedynczych fotonów SPEC, iż osobom, które mają głębokie przeżycia duchowe, zwiększa się przepływ krwi w płatach czołowych. Medytujmy więc i suplementujmy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *