Jak chronić swoje nerki i drogi moczowe?

Jak chronić swoje nerki i drogi moczowe?

Schorzenia układu moczowego należą do bardzo popularnych dolegliwości. Z kolei choroby nerek mogą być niebezpieczne, szczególnie że często przebiegają bezobjawowo. Herbalfan przedstawia kilka sposobów na skuteczną profilaktykę i wspomaganie leczenia tego typu chorób.

Funkcje nerek

Choć powszechnie uważa się, że nerki są odpowiedzialne jedynie za detoksykację organizmu poprzez usuwanie z niego szkodliwych związków, okazuje się, że wydzielają one także substancje regulujące ciśnienie krwi i mające wpływ na tworzenie czerwonych krwinek. Dodatkowo mają one swój udział w wytwarzaniu słonecznej witaminy D3. Stąd też przy chorobach nerek mogą się pojawić zarówno osteoporoza, jak i anemia.

Jak dbać o nerki i układ moczowy, aby cieszyć się dobrym zdrowiem?

Na choroby nerek i układu moczowego jesteśmy szczególnie narażeni z wielu powodów. Przede wszystkim przyczyną jest umiejscowienie tych narządów, które – zwłaszcza u kobiet – narażone są na przeziębienie i zmarznięcie. Stąd też tak ważna jest dbałość o odpowiednie ubranie i nieodsłanianie tych miejsc, gdy nie sprzyja temu temperatura. Narządy układu moczowego i nerki są również narażone na schorzenia, jeśli nie dbamy o odpowiednią temperaturę ciała, na przykład poprzez dietę. Należy rozgrzewać swój organizm, szczególnie gdy za oknem króluje zima, jesień czy wiosenny chłód. Na nerki znakomicie działają potrawy rozgrzewające, takie jak kasza jaglana, kukurydziana, owsianka itd. Niezbędne jest także regularne spożywanie odpowiedniej ilości płynów i nawadnianie organizmu. Nerki mogą wtedy odpowiednio pracować i detoksykować nasz organizm. Unikajmy również zimnych kąpieli i starajmy się nie przemoczyć nóg. Pamiętajmy też, aby regularnie oddawać mocz i nie przetrzymywać go oraz by dbać o higienę osobistą. Jednakże gdy już zachorujemy, zobaczmy, jak – poza działaniami profilaktycznymi – możemy sobie pomóc.

Zakażenia dróg moczowych – jak temu zaradzić?

Najczęstsza przyczyna zakażeń dróg moczowych to bakterie Escherichia Coli. Są one szczególnie inwazyjne w sytuacjach, gdy pacjent ma problemy z opróżnianiem pęcherza moczowego, na przykład przy przeroście prostaty. Aby poradzić sobie z tym rodzajem bakterii, Herbalfan poleca stosowanie preparatu Ojca Grzegorza Sroki – Urobon [klik]. Oddziałuje on właśnie na nerki i drogi moczowe, między innymi dzięki zawartości ekstraktu z owoców żurawiny. Z pomocą ziela pokrzywy i ziela skrzypu Urobon wspomaga funkcje wydalnicze i odtruwające organizm.

Ziołolecznictwo w walce z chorobami nerek i układu moczowego

Trzeba przyznać, że lekarze medycyny akademickiej często zalecają stosowanie ziół pacjentom z chorobami nerek i układu moczowego. Dzieje się tak o wiele częściej niż w przypadku innych chorób, co jest spowodowane wielokierunkowością działania ziół. Są one bowiem moczopędne, bakteriobójcze, przeciwzapalne, działają rozkurczowo, regenerują nabłonek i naczynia włosowate układu moczowego, a także skład wydalanego moczu. Niezwykle skuteczne zioła nerkowe z Bonimedu to, poza wspomnianym Urobonem, krople odtruwające Nefrobonisan Ojca Grzegorza [klik]. Pomogą one w ostrych i przewlekłych zapaleniach układu moczowego, stanowią znakomitą profilaktykę infekcji tych rejonów organizmu, a także dny moczanowej, przerostu prostaty i chorób skórnych.

One thought on “Jak chronić swoje nerki i drogi moczowe?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *