Skuteczne sposoby na bóle brzucha

Skuteczne sposoby na bóle brzucha

Doskwierają Ci bóle brzucha? Chcesz wspomóc swoje trawienie? Poszukujesz naturalnych sposobów na ich złagodzenie? Jeśli na którekolwiek z tych pytań odpowiedziałeś „tak” – koniecznie przeczytaj ten artykuł! Herbalfan radzi, jak z pomocą fitoterapii poradzić sobie z tym złożonym problemem.

Bóle brzucha to dolegliwość powszechna i znana chyba każdemu z nas. Jednak – choć zapewne wszyscy mieli z nimi do czynienia – często zdiagnozowanie ich przyczyny jest bardzo trudne. Zobaczmy, jakie schorzenia mogą być powodem bólów brzucha i problemów z trawieniem oraz jak można sobie pomóc z pomocą ziół Ojca Grzegorza Sroki [klik].

Zgaga i refluks – jak im zaradzić?

Do najczęstszych przyczyn dolegliwości w jamie brzusznej należy refluks żołądkowo-jelitowy, który objawia się bólem w nadbrzuszu (górnej części brzucha). Towarzyszy mu najczęściej zgaga – nieprzyjemne pieczenie promieniujące często aż do gardła. Medycyna akademicka lecząc tę dolegliwość stosuje blokery wydzielania żołądkowego, które przy dłuższym przyjmowaniu działają niekorzystnie na organizm – zaburzają one proces trawienia. Dlatego Herbalfan [klik] poleca stosowanie pełnej kuracji ziołowej dla układu trawiennego za pomocą działającego przeciwzapalnie i osłaniająco preparatu Gastrobonisan [klik] z apteczki Ojca Grzegorza, a także suplementu Gastrobon [klik] w formie kapsułek.

Wrzody żołądka i dwunastnicy

Nadbrzusze może nas boleć także wtedy, gdy cierpimy na chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy. Ból przy wrzodach żołądka pojawia się wówczas niemal natychmiast po spożyciu posiłku czy też substancji podrażniającej, takiej jak alkohol lub kawa. Przy wrzodach dwunastnicy boleć nas będzie wtedy, kiedy będziemy na czczo. Przy chorobach wrzodowych, uaktywniających się szczególnie wiosną i jesienią, pomocny będzie napar Gastrobonisan Ojca Grzegorza [klik], a także zawierający propolis i pyłek pszczeli preparat Apibon [klik]. Profilaktyka chorób wrzodowych obejmuje wypijanie jednej saszetki Gastrobonisanu dziennie.

Nie lekceważ bólu!

Oczywiście bóle brzucha i problemy z trawieniem mogą mieć o wiele więcej przyczyn, takich jak chociażby kamica żółciowa, problemy związane z wątrobą, zespół jelita drażliwego i wiele, wiele innych. Pamiętajmy, by przy częstych bólach brzucha koniecznie skonsultować się z lekarzem, szczególnie gdy występują takie objawy, jak wymioty, obecność krwi w stolcu, nietypowy wygląd stolca lub jego kolor, zmiana koloru skóry, nagła utrata masy ciała.

Tymczasem przy stosowaniu fitoterapii zadbajmy również o redukcję stresu. Relaks wspomaga leczenie układu trawiennego i stanowi jeden z aspektów profilaktyki tego typu chorób.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *