Jak zachować młodość skóry?

Któż z nas nie marzy, by czuć się i wyglądać młodo? Herbalfan ma dla Was kilka sprawdzonych, niezawodnych sposobów na odmłodzenie skóry i walkę z procesami starzenia. Sprawdźcie sami!

Wiele osób, które pragną zachować młodą skórę, z pewnością próbowało różnych preparatów przeciwstarzeniowych. Pamiętajmy, że kremy kosmetyczne mają między innymi za zadanie utrzymać prawidłowy stan skóry. Zawierają one rozmaite i liczne substancje aktywne, takie jak witaminy, flawonoidy, enzymy, kolagen, kwasy owocowe itp. Nie oznacza to jednak, iż substancje te wchłaniają się do głębszych warstw skórnych. Najszybciej wchłaniać się będą tłuszcze roślinne, w tym olejek jojoba czy olej z awokado, a także popularna i bogata w antyoksydanty oliwa z oliwek.

Wolne rodniki czyhają na młodość Twojej skóry!

Nie powinno dziwić, że starożytni Grecy wcierali w swą skórę oliwę z oliwek. Ta skutecznie chroniła ich przed starzeniem dzięki swym antyoksydacyjnym właściwościom. Okazuje się bowiem, że jedną z najpoważniejszych przyczyn starzenia się skóry jest działalność wolnych rodników w naszych organizmach! Te zaś powstają w procesach metabolicznych i pod wpływem działania promieni UV. Z działalnością wolnych rodników można jednak skutecznie walczyć z pomocą antyoksydantów występujących w roślinach, co spowalnia starzenie się organizmu. Pamiętajmy, że poza preparatami kosmetycznymi z antyoksydacyjnymi właściwościami, powinniśmy również stosować odpowiednią dietę i prowadzić zdrowy tryb życia (aktywność fizyczna, odpoczynek). Działania tego typu wspomoże z pewnością między innymi – jak mawia prof. Iwona Wawer – „bomba antyoksydacyjna”, czyli Vitalbon.

System Bell Visage hamuje starzenie się skóry!

Niegdyś wśród produktów kosmetycznych anti-age były głównie takie, które miały zmniejszyć widoczność zmarszczek. Dziś znajdziemy też produkty ochronne, naturalne i bogate w antyoksydanty. W skład linii kosmetyków systemu Bell Visage wchodzą mocne, naturalne antyoksydanty. To innowacyjna, potwierdzona podczas badań formuła przeciwstarzeniowa, którą opracowało Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza Sroki. Do kosmetyków z tej serii należy między innymi tłoczony na zimno olej arganowy, który nawilża, odżywia, regeneruje i działa antyoksydacyjnie. To doskonały preparat dla suchej i starzejącej się skóry, skutecznie chroniący przed pojawianiem się zmarszczek. Ponadto do serii Telomer System Bell Visage należą też kremy na dzień i na noc. Zastosowano w nich zioło znane już od 3 tysięcy lat – tarczycę bajkalską, zwaną bajkaliną. Odbudowuje ona chroniące nici DNA telomery (za to odkrycie naukowcy otrzymali Nagrodę Nobla). Telomery zaś to swoisty zegar biologiczny. Właśnie dlatego, dzięki bajkalinie, przy stosowaniu kremów Bell Visage już po dwóch miesiącach skóra wygląda nawet o dziesięć lat młodziej! Z kolei jej elastyczność i jędrność wzrasta o mniej więcej 12,5%. Zmarszczki redukują się o około 13%. Poza tymi właściwościami, kremy z serii Bell Visage chronią przed promieniami UV, rozjaśniają przebarwienia na skórze oraz neutralizują czyhające na naszą młodość wolne rodniki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *