Jak skutecznie chronić skórę przed promieniami słonecznymi?

Większość z nas ma świadomość, jakie skutki dla organizmu ma działanie promieni słonecznych. Właśnie dlatego staramy się jak najlepiej chronić nasze ciała przed negatywnymi konsekwencjami przebywania na słońcu. Poniżej znajdziecie kilka porad od Herbalfan na temat tego, jak skutecznie chronić swoją skórę w lecie.

Duża część promieni słonecznych padających na ludzkie ciało odbija się od powierzchni skóry lub rozprasza się. Nasz organizm wchłania jednak pewną ich część. Ta z kolei – z uwagi na to, iż przenika w głąb skóry – uszkadza między innymi białka. Pod wpływem działania promieni słonecznych ciało uruchamia produkcję melaniny, dzięki której się opalamy. Każdy z nas wie, że po dłuższych okresach opalania się skóra robi się szorstka i nieprzyjemna w dotyku. Nazywa się to efektem „fotostarzenia się” skóry. Aby go uniknąć, stosuje się rozmaite kremy z filtrami przeciw UV.

Filtry przeciwsłoneczne – dwie strony medalu

Używanie filtrów, które mają zapobiec oddziaływaniu promieni słonecznych na skórę, ma nie tylko pozytywne, ale i negatywne konsekwencje. Skóra, którą chroni filtr, wolniej się starzeje, co jest niewątpliwą zaletą. Mimo to jednak zablokowanie ciału dostępu do promieni słonecznych może doprowadzić do poważnych zaburzeń w wytwarzaniu słonecznej witaminy D3.  Badania wykazują, że nawet 90% Polaków ma niedobory tej witaminy. Te zaś mogą mieć poważne konsekwencje. Potrafią między innymi doprowadzić do osteoporozy, krzywicy, depresji oraz zaburzyć odporność. Poza tym, najnowsze badania naukowców z Leeds Teaching Hospitals dowodzą, że ma ona wpływ również na pracę serca. Z tego też powodu warto poszukać rozwiązania, które uchroni nas przed szkodliwym działaniem promieni UV i jednocześnie pozwoli na swobodne wytwarzanie i przyswajanie witaminy D3.

Naturalna i bezpieczna ochrona przed słońcem

W tej sytuacji pomocne będą naturalne substancje, nieblokujące promieni słonecznych dostających się do organizmu, ale jednoczenie likwidujące ich negatywny wpływ na skórę i włosy. Mowa tu o silnych antyoksydantach. Te występują między innymi w niebieskich, fioletowych i czerwonych owocach czy herbacie, zwłaszcza zielonej. Dlatego na plażę weźmy ze sobą naturalny sok z aronii lub czarnej porzeczki tudzież herbatę, która ma właściwości wychładzające. Doskonałym antyoksydantem przeciw szkodliwemu działaniu promieni słonecznych będzie ceniony, niezwykle silny z punktu widzenia antyoksydacji preparat Vitalbon(klik). Można również przyjmować bioprzyswajalny krzem w postaci preparatu ze skrzypu – OrganicKrzem(klik), który poprawi stan skóry. Warto przy tym zastosować powstały w Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza Sroki unikalny Telomer System Bell Visage(klik), czyli zestaw kremów anti-aging posiadających w składzie tarczycę bajkalską. Ten innowacyjny skład daje wyraźne efekty rewitalizujące i odmładzające. Mogą być one stosowane zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Możemy także zabezpieczyć się od zewnątrz, używając naturalnych produktów nawilżających i pielęgnujących skórę. Są to między innymi olej z awokado, olej sezamowy, masło kakaowe, olej z orzechów laskowych, makadamii czy arachidowych lub z nasion jojoba. Stosując te rozwiązania, będziemy mogli czuć się bezpiecznie podczas plażowania.

One thought on “Jak skutecznie chronić skórę przed promieniami słonecznymi?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *