Zadbaj o swoje włosy!

Lato to okres, w którym nasze włosy są szczególnie narażone na negatywne działanie warunków atmosferycznych. Ulegają wówczas przesuszeniu i osłabieniu, stają się łamliwe i spłowiałe. Właśnie dlatego warto teraz szczególnie o nie zadbać. Zobacz, co możesz zrobić dla swoich włosów!

Dlaczego nasze włosy niszczą się w lecie?

Promienie słoneczne nie mają niestety zbawiennego wpływu na włosy. Ich działanie sprawia, że nasze fryzury stają się mało atrakcyjne. Włosy trudno się rozczesują, tracą kolor i połysk, a końcówki się rozdwajają. Jednakże kąpiele słoneczne to nie jedyny powód takiego stanu rzeczy. Na kondycję włosów w okresie letnim mają wpływ także kąpiele wodne, zarówno te w morzu czy jeziorze, jak i te w basenie. Na początku uszkadzają się zewnętrzne struktury włosów: rozrywają się włókna keratynowe – podstawowy budulec włosa. Pomiędzy nie dostają się rozmaite zanieczyszczenia, w tym kurz i roztocza, piasek, chlor, sól itp.

Jak zadbać o włosy latem?

Przed wyjazdem na wakacje dobrze jest podciąć włosy, by je odżywić i odciążyć cebulki. Pamiętaj, by chronić głowę przed promieniami słonecznymi. Możesz w tym celu zakładać kapelusz lub inne nakrycie głowy. Włosy powinno się myć po każdym powrocie z kąpieli wodnych. To jednak nie wszystko, bowiem samo noszenie nakryć głowy może również wysuszyć włosy. Dlatego w tym okresie należy im się szczególne nawilżenie. W tym celu stosuje się olej arganowy(klik) zwany marokańskim złotem. To niezwykle popularna, naturalna, tłoczona na zimno substancja, która działa na włosy regenerująco, odżywczo i nawilżająco oraz  chroni przed działaniem słońca i wiatru. Ponadto, jeśli nie ma takiej konieczności, nie suszmy włosów suszarką. Poczekajmy, aż same wyschną. Nie róbmy tego jednak na słońcu! Gdy włosy schną w takich warunkach, jego działanie jest spotęgowane. Zachodzi wtedy reakcja chemiczna: z cząsteczek wody uwalniają się wolne rodniki przecinające keratynowe włókna. Z działalnością wolnych rodników doskonale radzą sobie antyoksydanty, takie jak właśnie wspomniany olej arganowy przeznaczony do zewnętrznego stosowania nie tylko na włosach, ale też do pielęgnacji skóry. Znakomicie nada się także do masażu.

Wzmocnij włosy od wewnątrz!

Powyżej omówiliśmy zewnętrzną ochronę włosów w okresie letnim. To jednak w wielu wypadkach okazuje się niewystarczające. Warto zatem zadbać o ochronę włosów od wewnątrz. W tym celu można stosować suplement diety Dermobon w kapsułkach(klik). Ten preparat skutecznie wzmocni i odżywi nie tylko włosy, ale też poprawi wygląd skóry i paznokci. Zawiera dużą ilość pierwiastka młodości i zdrowia, czyli krzemu. Dodatkowo wzbogacony jest w witaminy z grupy B oraz witaminę C, witaminę E, cynk, mangan, miedź, jod i selen. To skuteczna ochrona przed działalnością wolnych rodników, które latem niszczą struktury włosów. Ponadto zawarta w Dermobonie miedź ma doskonały wpływ na pigmentację włosów oraz skóry. Tak więc, przy ochronie zewnętrznej i wewnętrznej, wakacyjne plażowanie będzie w pełni bezpieczne dla zdrowia naszych włosów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *