Jesień – trudny czas dla alergików

Jesień – trudny czas dla alergików

Jesień, kojarzona z wilgocią i opadającymi liśćmi, to  także trudny czas dla alergików. Jesteśmy wtedy narażeni nie tylko na pylenie roślin, a także grzybów. Jesień to ponadto czas rozwoju pleśni i roztoczy. Dlatego Herbalfan ma dla Was sposób, jak poradzić sobie z objawami jesiennej alergii!

Pierwsze symptomy jesiennej alergii

Pierwsze objawy napadu jesiennej alergii mogą nas zmylić, ponieważ są bardzo podobne do objawów standardowego przeziębienia. Chory ma zakatarzony nos, problemy z oddychaniem, kicha, kaszle. Zatem, jeśli leczenie przeziębienia nie przyniesie skutków, warto zastanowić się, czy nie cierpimy na alergię, która uaktywnia się w jesiennym okresie.

Alergia jesienią – co nas uczula?

Wiele osób dziwi się, że alergia tak silnie potrafi zaatakować właśnie o tej porze roku. Przywykliśmy wszak do tego, że to wiosną, podczas pylenia, jest ona najsilniejsza. Tymczasem okazuje się, że gdy bylica skończy pylenie, pylą jeszcze grzyby alternaria oraz cladosporium. Występująca na większości łąk i nieużytków ambrozja ma pyłki aktywne aż do października. Może mieć to znaczenie aż dla 70% alergików reagujących na wiosenne pylenie. Ambrozja u alergików powoduje obrzęk gardła i jamy ustnej (oraz jej swędzenie). Dodatkowo, wilgoć, która pojawia się jesienią, zaprasza do naszych domostw zarodki pleśni, które mają negatywny wpływ na nasz organizm. Pleśń pojawia się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Ponadto to właśnie jesienią, zanim sezon grzewczy zacznie się na dobre, rozpoczynają swój rozwój roztocza, które atakują błony śluzowe w nosie oraz spojówki oczu. Mają więc bezpośredni wpływ na rozwój kataru siennego, kaszel, kichanie, swędzenie oczu, a nawet pojawienie się cieni pod oczami. Do tego dochodzi problem kurzu.

Zioła Ojca Grzegorza Sroki na jesienną alergię

W ziołolecznictwie dowiedziono, że znakomitym preparatem zwalczającym objawy alergii jest olej z czarnuszki. Dlatego Herbalfan poleca jeden z suplementów Ojca Grzegorza, czyli Alerbon. Preparat Alerbon zawiera wspomniany olej z czarnuszki siewnej, który działa przeciwzapalnie, hamuje kurczliwość mięśni tchawicy oraz jelit i łagodzi reakcję zapalną dróg oddechowych. Suplement Alerbon pomaga nie tylko osobom cierpiącym na alergie na pyłki, roztocza, kurz, ale też pacjentom cierpiącym na alergie pokarmowe, skórne itd. Wspiera on ponadto prawidłowe funkcjonowanie trzustki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *