Czy zioła mogą obniżyć poziom cukru we krwi ?

Czy zioła mogą obniżyć poziom cukru we krwi?

WHO uznała cukrzycę za chorobę cywilizacyjną. Fakt ten nie powinien dziwić, ponieważ od lat 80. XX wieku liczba zachorowań na to schorzenie wzrosła aż sześciokrotnie! Dlatego Herbalfan ma dla Was odpowiedź na pytanie: czy istnieją zioła, które mają wpływ na obniżenie poziomu cukru we krwi?

Prognozy co do rozwoju cukrzycy nie są optymistyczne. Szacuje się bowiem, że do 2025 roku, czyli już za niespełna dziewięć lat, na tę chorobę ma cierpieć aż 380 milionów ludzi na całym świecie. Okazuje się jednak, że istnieją naturalne środki, które pomagają w walce z cukrzycą.

Rola ziół w profilaktyce cukrzycy

Stosowanie fitoterapii przy chorobie, jaką jest cukrzyca, ma dwojakie znaczenie. Po pierwsze ziół używa się do ustabilizowania poziomu cukru we krwi, po drugie zaś – do przeciwdziałania powikłaniom tej choroby. Ten drugi cel wydaje się dziś szczególnie istotny, tym bardziej, że zioła działają w tym wypadku niezwykle skutecznie.

Cukrzyca a Zioła Ojca Grzegorza

Pacjenci cierpiący na cukrzycę są zachęcani przez Herbalfan do suplementacji preparatem o nazwie Glukobonisan(klik), który przyjmuje się w formie naparu trzy razy dziennie przed posiłkiem. Zioła te mogą być z powodzeniem stosowane przy leczeniu zaleconym przez lekarza prowadzącego. Glukobonisan(klik), ze względu na swój skład (liść morwy, owoce fasoli, ziele pokrzywy, kora cynamonowca), pomoże utrzymać prawidłowy poziom cukru we krwi. Warto przy tym zaznaczyć, że owoce fasoli pobudzają wydzielanie insuliny z wysp trzustkowych i zwiększają ilość wydalanego moczu. Z kolei liść morwy białej obniża poziom glukozy we krwi, ponieważ hamuje wchłanianie węglowodanów z jelit. Dzięki liściom morwy białej nie wzrasta poziom glukozy po posiłku i zwiększa się wydzielanie insuliny. Nieco podobnie do liści morwy działają liście pokrzywy, ponieważ również wpływają na zahamowanie wchłaniania się węglowodanów w jelitach. Pokrzywa ma też lekkie działanie moczopędne.

Przeciwdziałanie powikłaniom cukrzycy

By przeciwdziałać powikłaniom cukrzycy, można sięgnąć po suplementację preparatem Memobon(klik), a także Oculobon(klil) (chroniący siatkówkę oka, między innymi przy cukrzycy). Memobon zawiera korzeń żeń-szenia, który wpływa na metabolizm glukozy, stymulując wydzielanie insuliny i zwiększając magazynowanie glukozy w wątrobie w formie glikogenu. Ponadto redukuje on wchłanianie glukozy z przewodu pokarmowego do krwioobiegu. Diabetykom poleca się też stosowanie ziół poprawiających ukrwienie i antyoksydujących. Może to być na przykład miłorząb japoński, wchodzący w skład kapsułek Memobon.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *