Obniżanie poziomu cholesterolu a fitoterapia

 

Obniżanie poziomu cholesterolu a fitoterapia

Od wielu lat wciąż słyszymy o tym, jak ważne jest obniżaniu poziomu cholesterolu. Zjawisko to nie jest jednak do końca pozytywne. Dlaczego? Tego dowiesz się z poniższej artykułu!

Tendencja do obniżania poziomu cholesterolu we krwi ma swoje niewątpliwe zdrowotne uzasadnienie. Moda ta jednak posiada swoje ciemne strony. Są nimi przede wszystkim stosowane w tym celu syntetyczne leki, które wzbudzają rozliczne kontrowersje nie tylko wśród świadomych pacjentów, ale też w środowisku medycznym. Przedmiotem tych rozważań jest bezpieczeństwo przy ich stosowaniu.

Syntetyczne leki na obniżenie cholesterolu i ich wpływ na zdrowie

Wspomniane wyżej kontrowersyjne medykamenty to statyny. Choć, co oczywiste, zmniejszają one prawdopodobieństwo wystąpienia choroby układu krążenia, to jednak powodują też działania niepożądane. Przyjrzeli się im naukowcy, którzy na łamach prestiżowego pisma medycznego „British Medical Jurnal” opublikowali badania pokazujące zagrożenia płynące z przyjmowania tego typu leków. Dowiedziono, że u 10 000 kobiet stosowanie fluwastatyn powodowało częste występowanie:

  • dysfunkcji wątroby i uszkodzenie jej miąższu,

  • niewydolności nerek,

  • zwiększenia prawdopodobieństwa zaćmy.

Oczywisty wydaje się fakt, że stosowanie każdego leku może przynieść negatywne skutki dla zdrowia. Problem jednak zaczyna się w momencie, gdy niekorzystne działanie przewyższa to dobroczynne, a z tym zjawiskiem możemy zetknąć się przy tak powszechnym stosowaniu statyn u każdej osoby z choćby nieznacznie podwyższonym cholesterolem. Zagrożenia te dotyczą w szczególny sposób osób starszych.

Ziołolecznictwo – bezpieczna pomoc przy obniżaniu cholesterolu

Na szczęście stosowanie statyn nie jest jedynym sposobem na obniżenie poziomu cholesterolu we krwi. Z pomocą przychodzą nam zioła od Ojca Grzegorza Sroki, które są znacznie bezpieczniejsze podczas stosowania niż leki syntetyczne. Są one szczególnie skuteczne, jeśli nadwyżki cholesterolu przekraczają normę ok. 30-50%.

Zioła Ojca Grzegorza na obniżenie cholesterolu

Herbalfan poleca preparat Lipobon [klik] z powodzeniem stosowany w Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza. Redukuje on poziom cholesterolu z pomocą ekstraktów z ziela karczocha oraz liści miłorzębu. Dodatkowo Lipobon poprawia ukrwienie oraz trawienie. Dla zwiększenia efektu redukcji cholesterolu Herbalfan rekomenduje także suplement Chitobon [klik]. Pomoże on w zmniejszeniu wchłaniania tłuszczów podczas posiłku. W podobny sposób zadziałać może Regulobon [klik], który zawiera błonnik z nasion owsa, jak również z babki jajowatej. Zioła te można łączyć z lekami syntetyczymi lub – po konsultacji z lekarzem – stosować wyłącznie zioła. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że osiągniemy ten sam efekt, bez narażania własnego zdrowia.

One thought on “Obniżanie poziomu cholesterolu a fitoterapia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *