Witamina D3 + K2 – wyjątkowy suplement ?

Witamina D3 + K2 – wyjątkowy suplement?

Witamina D3 często określana jest jako tzw. witamina słoneczna. Jeszcze do niedawna była stosowana głównie w profilaktyce i leczeniu osteoporozy. Okazuje się jednak, że substancja ta ma o wiele szersze i poważniejsze działanie. Herbalfan objaśnia jakie i prezentuje wyjątkowy suplement – połączenie witamin D3 i K2. Sprawdź to!

Dlaczego Polacy powinni szczególnie zadbać o suplementację witaminy D3?

Witamina D3 (klik) to specyficzna substancja, która powstaje w naszych organizmach dzięki promieniom słonecznym. To jest naturalna forma jej wytwarzania. W związku z tym, jak nietrudno się domyślić, Polacy nie mają przez dużą część roku możliwości, by produkować tę witaminę w takich ilościach, które spełnią nasze potrzeby. Niestety na naszej szerokości geograficznej mamy zbyt mało słońca. Teoretycznie przez pół roku możemy, dzięki przebywaniu na słońcu, produkować odpowiednią ilość witaminy D3. Okazuje się jednak, że część z nas pracuje lub uczy się w porach, w których wystawienie skóry na słońce byłoby najskuteczniejsze. Witamina D3 występuje także w tłustych rybach (miecznik, dorsz, łosoś, tuńczyk), jednak, aby uzupełnić za ich pomocą zapotrzebowanie na tę witaminę, musielibyśmy spożywać wspominane ryby każdego dnia. Z powyższych powodów w naszym społeczeństwie (i nie tylko) występuje bardzo duży niedobór witaminy D3. Stąd też powinniśmy ją suplementować.

Po co nam witamina D3?

Powszechne jest myślenie, że witamina D3, dzięki zwiększaniu wchłaniania wapnia i fosforu z przewodu pokarmowego i hamowaniu wydalania wapnia za pomocą nerek, ma wpływ głównie na prawidłową mineralizację kości. Był to główny powód, dla którego stosowano ją jako środek zapobiegawczy dziecięcej krzywicy i osteoporozy. Okazuje się jednak, że poza profilaktyką i leczeniem osteoporozy i krzywicy, ma ona także szereg innych zastosowań. Witamina D3 wpływa ponadto na zmniejszenie ryzyka:

  • powstawania nowotworów,

  • zapadania na choroby autoimmunologiczne,

  • zapadnięcia na stwardnienie rozsiane

  • zachorowania na demencję starczą,

  • zachorowania na chorobę Alzheimera.

Dodatkowo witamina D3 wspiera układ immunologiczny, mięśnie i redukuje łagodne objawy depresji.

Witamina D3 i K2 z oliwą z oliwek

Połączenie witamin D3 i K2 (MK7) ma szczególnie znaczenie w przypadku leczenia osteoporozy. Witamina D3 rozpuszcza się w tłuszczach, podobnie jak witamina K. Witamina K2 (MK7) zmniejsza możliwość wystąpienia nowotworu (zwłaszcza prostaty), a także ryzyko chorób serca. Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza Sroki złączyło te dwie substancje w swoim preparacie z oliwą z oliwek. To znakomite połączenie – Witamina D3 + K2 (MK7) Ojca Grzegorza (kliknij tu) powstało w Laboratorium Medycyny Naturalnej Bonimed.

Jeśli jesteś zainteresowany oryginalnym produktem D3 + K2 (MK7) Witaminy Ojca Grzegorza marki Bonimed, kliknij w poniższy link: http://herbalfan.pl/product-pol-102-D3-K2-MK7-Witaminy-Ojca-Grzegorza.html.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *