Witamina E – eliksir młodości

Witamina E – eliksir młodości

Nazywana witaminą młodości witamina E składa się tokoferoli i tokotrienoli. Naturalna jej wersja ma w sobie aż osiem takich związków, jednak w aptekach pod nazwą „witamina E” najczęściej spotkamy się tylko z jedną z tych substancji. Sprawdźmy więc, co to dla nas oznacza oraz jakie korzyści mogą płynąć z przyjmowania tego suplementu w naturalnej odsłonie.

Czy suplementacja witamin jest nam potrzebna?

Jak nietrudno zauważyć, witaminy przeżywają obecnie swoisty renesans. Dzieje się tak dlatego, ponieważ jeszcze do niedawna żywiliśmy przekonanie, że suplementacja nie jest nam potrzebna, gdyż wszystkie niezbędne wartości odżywcze pobieramy z pożywienia. Praktyka jednak okazuje się inna. Spożywana przez nas żywność jest w dużej mierze przetworzona, a część gleb pozbawiona została składników mineralnych, które znajdowały się w warzywach, owocach i zbożach spożywanych jeszcze kilka dekad temu. Ponadto witaminy nie należą do typowych składników pokarmowych, odpowiedzialne są jednak za funkcje regulacyjne w organizmach.

Herbalfan prezentował już Witaminę C Ojca Grzegorza (kliknij tu) oraz Witaminę D3 + K2 (MK7) Ojca Grzegorza (kliknij tu). Pora na następną odsłonę cyklu witaminowego Ojca Grzegorza Sroki, czyli na kolejny z produktów Bonimedu – Witaminę E Ojca Grzegorza (kliknij tutaj).

Witamina witaminie nierówna, czyli w jaką pułapkę możesz wpaść, kupując witaminę E?

Witamina E została odkryta w 1922 roku. Nazwano ją wtedy tokoferolem. Mówiąc ściślej, składają się na nią dwa związki chemiczne, czyli tokoferol oraz tokotrienol. Każda z tych substancji występowała w tzw. czterech odmianach izomerycznych: alfa, beta, gamma oraz delta (α, β, γ, δ). W latach 40. XX wieku witaminą E nazwano wytworzony wówczas alfa tokoferol. To jednak tylko jeden element tej złożonej substancji, jaką jest naturalna witamina E. Nie powinien więc dziwić fakt, że wytworzony wtedy suplement nie posiada takich samych właściwości, jak prawdziwa, naturalna witamina E.

Witamina E Ojca Grzegorza w zgodzie z naturą

W Laboratorium Medycyny Naturalnej Bonimed w Żywcu udało się opracować preparat, który opowiada składowi naturalnej witaminy E. Suplement ten, nazwany Witaminą E Ojca Grzegorza (klik), ma w swym składzie osiem wspomnianych związków chemicznych. Jest to więc polecana, naturalna witamina E, nie zaś jedynie powszechnie dostępny alfa tokoferol.

W czym pomoże nam suplementacja witaminą E?

Witamina E Ojca Grzegorza ma silne działanie antyoksydacyjne, a zatem skutecznie neutralizuje wolne rodniki. Te zaś przyczyniają się do powstania chorób nowotworowych, miażdżycy i chorób układu sercowo-naczyniowego. Stąd też jest ona zalecana u chorób cierpiących na nowotwory i schorzenia układu krążenia oraz chcących wdrożyć profilaktykę tych dolegliwości. Witamina E pomoże także w ochronie przed chorobami układu nerwowego oraz związanymi ze starzeniem się, w tym Parkinsona, Alzheimera. Wszak wolne rodniki są też odpowiedzialne za procesy starzenia się. Nic więc dziwnego, że witaminę E nazywa się „witaminą młodości”. Witaminę E Ojca Grzegorza (klik) Herbalfan poleca ponadto osobom, które chcą wspomóc swoje oczy oraz chronić organizm przed stanami zapalnymi o podłożu immunologicznym, a także wspomóc swą płodność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *