Wzmocnij swoje serce!

Wzmocnij swoje serce!

Serce nie zna chwili wytchnienia. Pracuje dla nas wytrwale cały czas. Warto więc zadbać o nie i je wzmocnić, szczególnie, że naukowcy twierdzą, iż serce przeciętnego Polaka jest starsze od niego o ok. 8 lat! Herbalfan ma dla Was kilka skutecznych sposobów na wspomaganie leczenia chorób serca i na dbanie o nie.

Fitoterapia a choroby serca

Przy leczeniu i profilaktyce chorób serca jedną z najczęściej stosowanych roślin w ziołolecznictwie jest kwiatostan głogu. Dzieje się tak ze względu na jego właściwości, ma on bowiem wpływ na poprawę kurczliwości oraz ukrwienia mięśnia sercowego poprzez rozszerzanie naczyń wieńcowych. W związku z tym głóg w szczególny sposób przyczynia się do poprawy stanu osób chorych na chorobę wieńcową, a także pacjentów cierpiących na niewydolność krążenia. Głóg ma także inne, prosercowe działanie. Przeciwdziała on arytmii serca poprzez zmniejszenie pobudliwości tego mięśnia. Dodatkowo wzmacnia serce po uszkodzeniach (m.in. o charakterze miażdżycowym). Nic więc dziwnego, że kwiatostan głogu to podstawowy składnik preparatu Cardiobonisan Ojca Grzegorza (klik). Ten suplement Ojca Grzegorza Sroki został stworzony z myślą o osobach cierpiących na serce i schorzenia układu krwionośnego, podobnie jak Cardiobon w kapsułkach. Zobaczmy, co dają te preparaty.

Zioła Ojca Grzegorza na serce

Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza Sroki stosuje takie preparaty na serce, jak wspomniane wyżej Cardiobonisan Ojca Grzegorza (klik) oraz Cardiobon w kapsułkach (klik). Pierwszy z nich zawiera też ziele nawłoci i rdest ptasi, dzięki czemu wspomaga zdrowie dróg oddechowych i wydalanie moczu oraz toksyn z ciała. Często osobom chorym na serce towarzyszy stres oraz bezsenność, dlatego ten preparat Ojca Grzegorza zawiera melisę, szyszki chmielu, korzeń kozłka oraz ziele serdecznika. Zioła te znakomicie wpływają na redukcję napięcia w ciele i umyśle, a także pomagają w zasypianiu. Drugi ze wspomnianych suplementów, Cardiobon, ma w swym składzie również zioło niezwykle popularne przy leczeniu układu sercowo-naczyniowego, a mianowicie ekstrakt z liści miłorzębu japońskiego. Dzięki tym właściwościom preparat Cardiobon nie tylko poprawia krążenie i ukrwienie, ale też chroni przed postępującą miażdżycą. Miłorząb japoński sprawia, że ten suplement Ojca Grzegorza:

  • poprawia krążenie w naczyniach wieńcowych w sercu,

  • zapobiega zakrzepom w tych miejscach,

  • obniża ryzyko zawału serca.

Choroby mięśnia sercowego u osób starszych

Schorzenia układu krążenia, w tym serca, bardzo często występują u osób starszych. To nie powinno dziwić – nasz układ sercowo-naczyniowy zmienia się wraz z wiekiem, a ryzyko jego chorób zwiększa się. Nikogo nie zdziwi więc, że w skład różnych preparatów geriatrycznych wchodzi właśnie głóg, podobnie jak w przypadku omawianego powyżej Cardiobonisanu Ojca Grzegorza, również zalecanego osobom starszym. Tę roślinę Centrum Medycyny Naturalnej Bonimed włączyło też do suplementu Cardiobon w kapsułkach (klik). Także i ten preparat polecany jest seniorom. Preparaty ziołowe przynoszą bardzo dobre efekty w leczeniu osób starszych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *