Wypadanie włosów – jak temu zaradzić?

Wypadanie włosów – jak temu zaradzić?

Chyba każdy z nas chciałby cieszyć się zdrowymi, silnymi i pięknymi włosami. Niestety coraz więcej osób cierpi z powodu ich nadmiernej utraty. Dlatego Herbalfan objaśnia przyczyny wypadania włosów oraz pokazuje, jak temu zaradzić.

Kiedy wypadanie włosów powinno niepokoić?

Wypadanie włosów to naturalny proces fizjologiczny, który – jeśli nie jest nasilony – nie powinien wywoływać u nas niepokoju. Włos po procesie aktywnego wzrostu i fazie przejściowej zostaje usunięty ze skóry, a w jego miejscu wyrasta nowy. Niestety niekiedy zdarza się, że proces ten jest znacznie przyspieszony, a włosy zaczynają wypadać nam przysłowiowymi garściami. Jeśli zaczynają nadmiernie wypadać włosy, jest to sygnał alarmowy. Wówczas powinniśmy przyglądnąć się swojemu zdrowiu, gdyż zbyt duża utrata włosów wiąże się w wielu wypadkach z zaburzeniami funkcjonowania całego organizmu. Dlatego warto przeprowadzić szczegółową diagnostykę, by znaleźć przyczynę tego stanu, a następnie wdrożyć terapię oraz odpowiednią suplementację diety.

Uszkodzenia mechaniczne

Czasem wypadanie włosów wspomaga niewłaściwa ich pielęgnacja: brak odpowiedniego rozczesywania ich przed myciem, częste farbowanie, trwała ondulacja i używanie lakierów, suszarki, prostownicy, lokówki, a także zbyt mocne wiązanie włosów może znacznie je osłabić. Jeśli nie możemy lub nie chcemy zrezygnować z tego typu osłabiającej włosy stylizacji, możemy zastosować produkty ziołowe wspomagające je. Należy do nich między innymi OrganicKrzem [klik], który w Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza Sroki zaleca się pić w postaci odwarów, a nie naparów.

Utrata włosów a niedożywienie

Niestety często wypadanie włosów nie wynika z ich mechanicznego uszkodzenia. Nierzadko dolegliwość ta towarzyszy niedożywieniu. Na anemię choruje coraz więcej osób, co wynika ze sposobu naszego życia. Należy tu pamiętać, że niedożywienie dotyczyć może też osób cierpiących na nadwagę i otyłość, bowiem oznacza ono niedostarczanie odpowiedniej ilości niezbędnych składników odżywczych. Uboga w mikro- i makroelementy dieta może dotyczyć każdego, kto nie zwraca uwagi na odpowiedni dobór składników. W takiej sytuacji, poza zrównoważeniem diety, warto wspomóc organizm preparatem Dermobon [klik] z apteczki Ojca Grzegorza Sroki, który zawiera w sobie zestaw witamin, mikroelementów oraz ekstrakty z ziela pokrzywy i skrzypu. Składniki te wspomagają włosy. Przy wspomaganiu leczenia także wspomnianym już preparatem OrganicKrzem [klik] po około dwóch miesiącach stosowania obu suplementów widoczne są satysfakcjonujące efekty.

Wypadanie włosów u kobiet

Częstą przyczyną nadmiernego wypadania włosów u kobiet jest zespół policystycznych jajników, jak również klimakterium (Herbalfan poleca Klimaktobon [klik]) oraz poród.

Wypadanie włosów u mężczyzn

Najczęstszą przyczyną wypadania włosów u mężczyzn jest łysienie androgenne. W przypadku tej dolegliwości fitoterapeuci z powodzeniem stosują owoc palmy sabal, dlatego Hebralfan proponuje przyjmowanie suplementu Prostatobon [klik], który zawiera między innymi ekstrakt z palmy sabal i ziela pokrzywy.

Choroby ogólnoustrojowe a wypadanie włosów

Do częstych przyczyn wypadania włosów zalicza się także takie schorzenia, jak:

  • niedoczynność tarczycy,

  • nadczynność tarczycy,

  • choroba Hashimoto,

  • toczeń rumieniowaty,

  • łuszczyca,

  • łysienie plackowate itd.

Tak naprawdę przyczyn nadmiernego wypadania włosów może być bardzo wiele. Przyczynia się do niego nadmierny stres, emocje, depresja (Herbalfan poleca w tym wypadku stosowanie preparatu Depribon [klik]) oraz palenie papierosów, zatrucie toksynami, niektóre choroby zakaźne, grzybica skóry itd. Jak widać, często schorzenie to wymaga przeprowadzenia gruntownej diagnostyki organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *