Zioła w walce z otyłością

Zioła w walce z otyłością

Nadwaga i otyłość to dwie coraz częściej występujące w naszym społeczeństwie przypadłości. Są one przykre dla osób, które dotyka ten problem, nie tylko ze względów estetycznych, lecz nade wszystko z powodów zdrowotnych. Otyłość ma wpływ na większą umieralność oraz sprzyja zapadaniu na takie choroby, jak: cukrzyca typu II, nadciśnienie tętnicze, hiperlipidemia, żylaki, zmiany zwyrodnieniowe stawów, kłopoty z oddychaniem i wiele innych. Z tego powodu Herbalfan ma dla Was kilka ziołowych rozwiązań.

Jak rozpoznać otyłość i jej stopień?

Najpopularniejszą metodą rozpoznawania otyłości i jej stopnia jest obliczanie BMI, czyli body mass index. Wzór na BMI przedstawia się następująco:

BMI = masa ciała (kg) / wzrost (m²)

Zatem, jeżeli masz 168 cm wzrostu, pomnóż 1,68 x 1,68. Otrzymany wynik to w tym wypadku 2,82. Zakładamy hipotetycznie, że ważysz 55 kg. Wówczas podziel 55 kg przez 2,82. Twój wynik BMI to 19,5.

Według WHO klasyfikacja otyłości po obliczeniu współczynnika BMI (kg/m²) prezentuje się następująco:

  • prawidłowa masa ciała: 18,5-24,9

  • nadwaga: 25-29,9

  • stopień I otyłości: 30-34,9

  • stopień II otyłości: 35-39,9

  • stopień III otyłości (otyłość ekstremalna): ≥ 40.

Przyczyny otyłości

Najczęstszą przyczyną otyłości jest styl życia. Składają się na niego głównie nieodpowiednie żywienie oraz mała aktywność fizyczna lub całkowity jej zanik. Do przyczyn nadwagi i otyłości zalicza się także tzw. czynniki rodzinne. Mogą to być nie tylko geny, ale też po prostu niewłaściwe wzorce żywieniowe rodziców. Nierzadko więc to właśnie szeroko pojęte czynniki środowiskowe są powodem tego schorzenia. Herbalfan podkreśla ten fakt, gdyż niezwykle często można usłyszeć usprawiedliwianie pewnych zaniedbań poprzez wskazywanie na rzekomo obciążone genotypy.

Jak zapobiegać i leczyć otyłość?

Pamiętajmy, że żadna dieta cud nie jest dobrym zdrowotnym rozwiązaniem. Najczęściej bowiem prowadzi ona do tzw. efektu jo-jo. Dlatego Herbalfan proponuje wdrożenie kilku zasad bezpiecznego odchudzania. Należy:

  • jeść często, ale nie przejadać się,

  • nie opuszczać posiłków,

  • zrezygnować ze słodyczy, białego cukru, produktów przetworzonych,

  • wdrożyć codzienną aktywność fizyczną przynajmniej trzy razy w tygodniu, ale nie taką, która bardzo nas zmęczy (szczególnie polecamy takie aktywności, jak joga czy pilates).

Zioła Ojca Grzegorza a odchudzanie

Proces odchudzania z pewnością wspomoże suplement błonnikowy Regulobon spożywany codziennie, na przykład z jogurtem, jako jeden z pięciu posiłków. Ten preparat wspomoże pracę jelit i regularne wypróżnianie się, dzięki zawartości łupiny nasiennej babki jajowatej oraz błonnika pozyskanego z nasion owsa. Drugi z suplementów to wspomagający odchudzanie Chitobon, który należy zażywać przed posiłkami zawierającymi tłuszcze. Trzeci to – pomagający utrzymać prawidłową masę ciała – Adipobonisan, który powinno się przyjmować przed jedzeniem cukrów. O możliwościach i składzie tych preparatów można poczytać tu i tu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *